Prezydent Andrzej Duda fot. prezydent.pl

Kinga Duda została doradczynią prezydenta Andrzeja Dudy

Córka prezydenta jest doradczynią społeczną, co oznacza, że nie będzie za swoją funkcję pobierać wynagrodzenia. Powołanie córki na to stanowisko potwierdził sam prezydent na swoim Twitterze.

Przypomnijmy, że Kinga Duda jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na stronie prezydenta w jej życiorysie możemy też przeczytać, że była uczestniczką wielu międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów, a w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ. Jeśli chodzi o doświadczenie zawodowe, to zdobywała je “w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim”.

Jeszcze kilka miesięcy temu Kinga Duda odbywała staż w renomowanej kancelarii prawnej w Londynie, jednak wróciła do Polski i mimo pojawiających się informacji o kolejnych kancelariach, w których miała zacząć pracę, zdecydowała się na bycie wolontariuszką w Kancelarii Prezydenta RP.

el

Dodaj komentarz

avatar