Kijów i Poznań razem na targach w Cannes. „By pokazać jedność z Ukrainą”

Jacek Jaśkowiak z ekipą Ukrainy na targach MIPIM w Cannes fot. J. Jaśkowiak FB

17 terenów w różnych częściach miasta – to ma do zaoferowania potencjalnym nabywcom Poznań na targach nieruchomości i inwestycji MIPIM, które się odbywają w Cannes. Prezydent Jacek Jaśkowiak odwiedził tam też stoisko Kijowa, „by pokazać jedność z Ukrainą”, jak powiedział.

„Na stoisku Kijowa na targach MIPIM w Cannes nie było mera ani nikogo z władz tego miasta” – napisał w mediach społecznościowych. – „Bronią swojego kraju przed rosyjskim agresorem. Zebraliśmy się tam w gronie prezydentów miast europejskich, by pokazać jedność z Ukrainą, ale też zaapelować o bardziej zdecydowane wsparcie militarne dla naszych sąsiadów. „Zamknąć niebo nad Ukrainą” – ten głos wybrzmiał najdonośniej”.

Poza wsparciem dla Kijowa i całej Ukrainy Poznań wystawia tam nieruchomości, które, zdaniem władz miasta, są bardzo atrakcyjne. 11 jest przeznaczonych pod wielorodzinną zabudowę mieszkaniową lub usługową – to tereny w rejonie ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej, ul. Hetmańskiej 74 czy też ul. Gąsiorowskich 6 oraz ul. Janickiego/ul. św. Wawrzyńca.  3 nieruchomości są wyłącznie usługowe, 1 przeznaczona pod zabudowę przemysłowo-usługową oraz 1 teren częściowo na cele przemysłowo-usługowe, a częściowo jako parkingi.

– Po sprzedaży części gruntów w rejonie ul. Obodrzyckiej i Garaszewo czy przy rondzie Rataje, Poznań wciąż ma wiele do zaoferowania – przekonuje Jacek Jaśkowiak. – Pod koniec marca odbędzie się przetarg na nieruchomości położone w rejonie ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej na Żegrzu, a w kwietniu na teren przy ulicy Hetmańskiej 74 na poznańskim Łazarzu. Liczę, że tegoroczne targi zaowocują nowymi kontaktami z potencjalnymi inwestorami i ciekawymi projektami dla miasta.

W ofercie jest także teren pod dzierżawę lub wynajem przy ul. Chojnickiej wśród zieleni, co może stanowić o jego przeznaczeniu pod turystykę, a specjalną propozycję stanowią także nieruchomości, na których w przyszłości mogą powstać parkingi samochodowe .

Targi MIPIM odbywają się w dniach 15-18 marca, a swoją ofertę na nich prezentują miasta z całej Europy. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w branży nieruchomości w Europie, w tym roku dodatkowo jeszcze odbywa się po raz pierwszy w pełnej odsłonie od czasu wybuchu pandemii. Swoją obecność potwierdziło około 20 tysięcy uczestników z całego świata.

Podziel się:

Źródło: UMP