policja fot. Sławek Wąchała

Kierowca zahaczył pieszego przewożonym ładunkiem

Z nietypowym wypadkiem mieli do czynienia kępińscy policjanci. W Baranowie na Trakcie Napoleońskim kierowca przewożący profile metalowe zahaczył nimi idącego po chodniku pieszego.

Zdarzenie miało miejsce 21 marca około godziny 12.00. Jak ustalili policjanci wezwani na miejsce wypadku, kierowca samochodu marki Volkswagen, 46-letni mieszkaniec Kępna, przewoził ładunek metalowych profili. Ale były one dłuższe niż samochód i wystawały przez okno pojazdu od strony chodnika. Kierowca nie zabezpieczył ich odpowiednio, więc gdy omijał innego uczestnika ruchu, profile uderzyły idącego tym chodnikiem 83-letniego mężczyznę.

Uderzenie było silne i starszy pan z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Kierowcą samochodu z profilami zajęła się policja – funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość i stwierdzili, że nie był pod wpływem alkoholu. W sprawie trwa postępowanie prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Kępnie.

Przy okazji policjanci przypominają, że przewożony ładunek nie może spowodować przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej lub ładowności pojazdu. Nie może się też przesuwać w czasie jazdy i nie powinien wystawać poza obrys pojazdu, a do obowiązków kierowcy należy odpowiednie zabezpieczenie ładunku. W tym przypadku kierowca zaniedbał tego obowiązku – i skończyło się poważnym wypadkiem.