Kierowca uderzył samochodem w ścianę kaplicy. Zginął na miejscu

wypadek Gromadzice fot. KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Tragiczny wypadek zdarzył się w miejscowości Gromadzice w województwie świętokrzyskim. 30-letni mężczyzna podróżujący oplem astrą stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w przydrożną kaplicę. Zginął na miejscu.

Jak poinformowali świętokrzyscy strażacy, do wypadku doszło 27 października tuż po godzinie 6.00 rano na lokalnej drodze w Gromadzicach.
„Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 5 samochodów ratowniczo-gaśniczych 14 strażaków” – informuje na stronie KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski mł.bryg. Barbara Majdak. – „Po przybyciu zastępów na teren akcji, stwierdzono że samochód osobowy marki Opel Astra uderzył w ścianę przydrożnej kapliczki. W pojeździe znajdował się nieprzytomny kierowca. Działania strażaków polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do uwiezionego mężczyzny”.

Strażacy udzielili kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy z wykonaniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej, po czym przekazali go przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety, mimo wysiłków mężczyzny nie udało się uratować i lekarz stwierdził zgon.

Mężczyzna podróżował sam. Policja bada szczegóły i okoliczności zdarzenia.

 

Podziel się: