Kierowca świadczący usługi przewozu osób pobity i okradziony przez klienta

policja zdjęcie ilustracyjne fot. policja Wągrowiec

Kierowca świadczący usługi przewozu osób z pomocą aplikacji został pobity i okradziony przez jednego z klientów. Policjanci z Komisariatu Policji Poznań-Północ dzień po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego. Usłyszał już zarzuty.

Wszystko wydarzyło się w nocy z 25 na 26 sierpnia na ulicy Naramowickiej.
– To właśnie tam do pojazdu kierowcy wsiadł klient i poprosił o przejazd na ulicę Wilczak – wyjaśnia Marta Mróz z zespołu prasowego poznańskiej policji. – Kiedy dotarli pod wskazany adres, mężczyzna oświadczył, że nie ma przy sobie pieniędzy, więc pójdzie do mieszkania i po chwili wróci z gotówką. Tak też się stało. Jednak po powrocie zamiast rozliczenia się za wykonaną usługę, napastnik otworzył drzwi od strony kierowcy i uderzył go pięścią w twarz oraz ukradł dwa telefony komórkowe, po czym uciekł.

Poszkodowany zgłosił się na policję, a funkcjonariusze szybko wytypowali podejrzanego o ten czyn.
– Już kolejnego dnia od zdarzenia zapukali do drzwi jednego z mieszkań w tej okolicy i okazało się, że ich przypuszczenia się potwierdziły – wyjaśnia Marta Mróz. – Wskazany przez nich mężczyzna miał związek z tym zdarzeniem, a po przeszukaniu mieszkania policjanci odzyskali skradzione telefony. Chwilę później okazało się, że nie było to jedyne przestępstwo jakie popełnił. Policjanci ustalili, że 32-latek wracając nocą do mieszkania, uszkodził pojazd zaparkowany przy drodze w ten sposób, że wybił tylną szybę w samochodzie dostawczym.

Podejrzany usłyszał dwa zarzuty: dokonania rozboju w warunkach multirecydywy oraz uszkodzenia samochodu w warunkach recydywy. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu.

Źródło: KMP Poznań

Podziel się: