Kierowca dostał punkty karne i mandat. To rekord w powiecie

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

6 500 zł mandatu karnego, 28 punktów karnych – a przed 26-letnim mieszkańcem powiatu gnieźnieńskiego kierującego BMW sprawa w sądzie. To swoisty rekord, jak ocenili gostyńscy policjanci, którzy go zatrzymali.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu, cała akcja miała miejsce 19 listopada po godzinie 16.00 w Koszkowie. Policjanci z gostyńskiej drogówki wydali nakaz zatrzymania się kierującemu BMW z powodu nadmiernej prędkości.
„Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny miernik prędkości, który wskazał 108 km/h na „pięćdziesiątce” – informują gostyńscy policjanci na swoim profilu na Facebooku.

Ale kierujący BMW zlekceważył nakaz zatrzymania i pojechał dalej, więc funkcjonariusze ruszyli w pościg. Nie trwał długo – zatrzymali uciekiniera po kilkunastu kilometrach.
„Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego” – informują funkcjonariusze. – „Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień kat „B”. 26-latek otrzymał łącznie 6500 złotych mandatu karnego oraz 28 pkt karnych czeka go także sprawa w sądzie za kierowanie pojazdem bez uprawnień”.

To najwyższy – jak dotąd – mandat wręczony przez policjantów z powiatu gostyńskiego.

Podziel się: