Kiedy Salamon wróci do zdrowia?

Bartosz Salamon fot. P. Szyszka, Lech Poznań

Dużym osłabieniem Lecha Poznań w końcówce sezonu była kontuzja Bartosza Salomona. Kiedy doświadczony obrońca wróci do gry?

Salamon kontuzji nabawił się podczas marcowego spotkania reprezentacji Polski. Powołanie do piłkarza Lecha było nagrodą za jego doskonałą postawę na boisku w tym sezonie. Od początku mistrzowskiego sezonu Salamon był pewnym punktem defensywy „Kolejorza”. Po jego kontuzji na środku obrony najczęściej występował duet Satka – Milić, i mimo że prezentowali się nieźle, to brak rosłego obrońcy był odczuwalny. Salamon nie dość, że jest pewnym punktem w obronie, to jednocześnie często doskonałymi długimi podaniami potrafił rozpoczynać akcje lechitów.

Obrońca „Kolejorza” ma problem z mięśniem przywodziciela i mimo ciężkiej pracy z fizjoterapeutami w ostatnim spotkaniu tego sezonu nie wystąpi (Lech zagra w nim u siebie z Zagłębiem Lubin, następnie zaplanowane jest świętowanie mistrzostwa Polski).

Kiedy zatem możemy spodziewać się jego powrotu? – Trzymam się tego, że 12 czerwca startują przygotowania do nowego sezonu i chcę wtedy być już gotowy do pracy z resztą kolegów. Choć oczywiście będziemy monitorować, jak noga się będzie zachowywać, czy nie będę czuł żadnego bólu – wyjaśnił Salamon w rozmowie z oficjalną stroną Lecha Poznań.

Źródło: lechpoznan.pl

Podziel się:

Ostatnio dodane: