Karma i domki. Poznań przygotował pomoc dla kotów wolno żyjących

kot fot. doanme, pixabay

Zima tego roku jest łagodna, jednak dla kotów wolno żyjących temperatury w okolicach zera także mogą się dać we znaki, jeśli się im nie zapewni schronienia czy pożywienia. Jak można pomóc kotom zimą?

„Kotom wolno żyjącym warto zapewnić miejsca, w których mogą się schronić przed zimnem, m.in. poprzez otwarcie okien do piwnicy czy ustawienie domków drewnianych lub styropianowych wypełnionych słomą, zawsze za zgodą właściciela nieruchomości” – informują miejscy urzędnicy. –

Oprócz schronienia dla kotów – trzeba też zadbać o jedzenie. Na szczęście w Poznaniu działa Kocia Opieka Terenowa – to grupa osób, które dobrowolnie i nieodpłatnie sprawują opiekę nad kotami wolno żyjącymi na terenie całego miasta. Członkowie KOT są wpisani do specjalnego rejestru i mają stosowne legitymacje, oni też rozdzielają karmę otrzymaną od miasta.

„W ramach zeszłorocznej akcji programu zakupiono 342 kilogramy karmy, która trafiła do poznańskich fundacji prozwierzęcych oraz osób działających w ramach Kociej Opieki Terenowej” – podaje UMP. – „Wsparcia w zakupie pożywienia udzieliły również rady osiedli: Chartowo, a Piątkowo Północ, Św. Łazarz oraz Sołacz, kupując karmę z własnych budżetów. Miasto Poznań zakupiło dodatkowo ponad 800 kilogramów suchej karmy i 1350 puszek mokrej dla kotów wolno żyjących”.

Osoby działające w ramach Kociej Opieki Terenowej, które jeszcze nie otrzymały karmy, mogą nadal zgłaszać się po pakiety do Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30. Mogą także dostać drewniane domki dla kotów, jednak muszą pamiętać, że do ich ustawienia niezbędna jest zgoda zarządcy lub właściciela nieruchomości.Chętni do działalności w KOT mogą się cały czas zgłaszać: wystarczy złożyć w skrzynce podawczej urzędu odpowiednią deklarację i dodatkowe dokumenty – szczegóły znajdują się na stronie miasta w zakładce Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP.

Podziel się:

Ostatnio dodane: