Kalisz: Żołnierz WOT uratował tonącego

szer. Piotrowski ratuje tonącego fot. WBOT
Szer. Jakub Piotrowski z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej uratował tonącego w rzece Prosna w parku miejskim w Kaliszu.

Podczas patrolu z policją, szer. Jakub Piotrowski dostrzegł tonącego mężczyznę. Wskoczył do rzeki, odholował na brzeg mężczyznę i podjął akcję ratowniczą. Służby medyczne potwierdzają, że udało się przywrócić mu czynności życiowe.

Żołnierze WOT wspierają policję wspólnie patrolując miasto z powodu pandemii koronawirusa. Podczas wykonywania swoich zadań, sierż. Michał Knop z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, szer. Jakub Piotrowski i kpr. Mateusz Raj (12 WBOT) otrzymali informację o tym, że ktoś przebywa na pomoście w Parku Miejskim. Gdy patrol dotarł na miejsce, mężczyzna zasłabł i wpadł do rzeki. Szer. Piotrowski rzucił się na ratunek, natomiast policjant wzywał pomoc medyczną i kolegów – policjantów.

Po chwili na miejscu pojawili się mł. asp. Łukasz Michalak i mł. asp. Kamil Lichtarowicz. Żołnierz odholował poszkodowanego na brzeg. Funkcjonariusze i żołnierze wspólnie przystąpili do reanimacji. W momencie podjęcia przez medyków, mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.

Na co dzień, szer. Jakub Piotrowski służy w 124 batalionie lekkiej piechoty w Śremie. Pochodzi z Granowca k. Ostrowa Wielkopolskiego.

WBOT, el

Podziel się: