Kalisz: Złodzieje sukien ślubnych zatrzymani i z zarzutami

suknie ślubne kradzież fot. policja
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli związek z włamaniem do jednego z salonów sukien ślubnych w Kaliszu, odzyskali też część skradzionych sukien. 19 i 23-latek usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do salonu sukien ślubnych 22 września. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że skradziono blisko 100 sukien ślubnych i wieczorowych, gotówkę oraz sprzęt elektroniczny. Łączne straty oszacowane przez pokrzywdzonych wyniosły blisko 60 tys. złotych.

Na miejscu zdarzenia oprócz policjantów pionu kryminalnego, pracował również przewodnik psa służbowego. Podjęty przez psa trop wskazał, w którym kierunku uciekli sprawcy włamania. Na jednej z pobliskich ulic, funkcjonariusze odnaleźli jedną ze skradzionych sukien. Dalsze czynności podjęte przez policjantów pionu kryminalnego m.in. przesłuchania świadków oraz sprawdzenie nagrań monitoringu, doprowadziły do wytypowania sprawców kradzieży z włamaniem. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23 lat. W mieszkaniu, w którym przebywali policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt skradzionych sukien ślubnych i wieczorowych.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Nie wykluczają dalszych zatrzymań.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: