Kalisz: Władze miasta zapraszają nad rzekę!

Filharmonicy i muzyka klubowa na pływającej scenie, defilada łódek, kajaków i motorówek oraz zawody wioślarskie. W ostatni weekend sierpnia władze Kalisza zapraszają wszystkich nad Prosnę.
Reklama

Centrum wydarzeń będzie się znajdowało przy kaliskim teatrze na wodzie, gdzie zostanie zamontowana pływająca scena. Na scenie będą występowali muzycy: w sobotę będzie to muzyka klubowa, w niedzielę koncert dadzą kaliscy filharmonicy. Wzdłuż rzeki będzie można pograć w golfa i wziąć udział w turnieju, a Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie zaprosi na wyścigi na rzece oraz na zawody w wędkowaniu.

Reklama

Jak podaje radio Poznań, ideą przewodnią święta jest przywrócenie miastu rzeki i pokazanie mieszkańcom, jak pięknie jest nad Prosną i jak wiele ciekawych rzeczy można nad nią robić. Władze Kalisza mają nadzieję, że dzięki takim inicjatywom mieszkańcy grodu nad Prosną znacznie chętniej będą wypoczywać nad swoją rzeką i uprawiać sporty wodne.

Radio Poznań, el

Podziel się!

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Lu
Gość
Lu

Szkoda, że zamiast ciszy oferuje się nam rżnięcie muzyki (poza klasyczną rzecz jasna), a hasło przywrócić rzekę mieszkańcom mocno nieaktualne, wystarczy wiedzieć, że ścieżka sportowa obok rzeki jest wręcz zatłoczona, na wypożyczenie rowerka, kajaka trzeba ponad 40 minut czekać w kolejce. Zorganizowaliśmy sobie (dzikie) plaże. I rzeka byłaby przywrócona, gdyby czystość wody była… czysta (a tak, pływając nie wiemy, czy ryzykujemy życie czy też nie).