Kalisz: Triathlon wraca do grodu nad Prosną

Ostatni raz odbył się w latach 90 – i po 18 latach nieobecności triathlon wraca do Kalisza. 1 września mieszkańcy znów będą mogli podziwiać mistrzów biegania, kolarstwa i pływania w swoim mieście.

Impreza ma długie i bogate tradycje w Kaliszu. Jak informuje Radio Poznań, pierwsze zawody triathlonowe odbyły się tu w 1985 roku. Były to drugie takie zawody w Polsce, a pierwsze na najdłuższym, królewskim dystansie.

Ostatni triathlon odbył się w latach 90., a później długo w tej dziedzinie nic się nie działo. Po 18 latach triathlon powraca w wielkim stylu – już zgłosiło się 500 zawodników. Organizatorzy zapewniają, że atrakcji nie zabraknie: pływanie w czystych wodach Prosny, malownicza i ciekawa trasa kolarska bez wielu przewyższeń oraz idealna trasa biegowa wzdłuż rzeki. To dla zawodników, ale wiele atrakcji czeka też na kibiców. Będzie więc duathlon i bieg dla dzieci, strefa expo i strefa finiszera, gdzie zaproszone mogą się czuć całe rodziny. Będzie latanie nad wodą i wreszcie parada jednostek pływających na Prośnie – bo Kalisz, podobnie jak Poznań, chce przywrócić miastu rzekę i pokazać mieszkańcom, że nad Prosną można ciekawie spędzić cały dzień.

Radio Poznań, Triathlon Kalisz, el

Dodaj komentarz

avatar