Kalisz: Szpitale przestają przyjmować odwiedzających

szpital Wolica fot. WUW

Placówki w Kaliszu i Wolicy zadecydowały, że z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem odwiedzanie pacjentów zostanie zawieszone do odwołania. Dyrekcje obu szpitali podkreślają, że robią to w trosce o pacjentów.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu nie tylko zawiesił odwiedziny w szpitalu, ale także zaostrzył rygory wobec przyjmowanych pacjentów. „Przyjmowani do szpitala pacjenci będą mieli pobierany wymaz na obecność wirusa SARS-CoV-2. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Musimy wprowadzić te obostrzenia, bo pandemia nasila się w zawrotnym tempie” – poinformował w specjalnym komunikacie.

Podobny komunikat wydała dyrekcja Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy: „Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szpitala wprowadza się całkowity zakaz odwiedzin pacjentów w szpitalu w Wolicy. Taką decyzję podjęto w związku ze zwiększoną zachorowalnością i 4 falą zachorowań na koronawirusa. Zakażeń przybywa, dlatego w trosce o zdrowie i życie pacjentów, a także pracowników szpitala, musimy przywrócić obowiązujący wcześniej zakaz odwiedzin.”

W obu szpitalach zakaz odwiedzin obowiązuje do odwołania, czyli do czasu, gdy liczba zakażeń zacznie spadać. Jednak jak długo trzeba będzie na to czekać – w tej chwili nikt na to pytanie nie potrafi odpowiedzieć.

Źródło: wlkp.24.info

Podziel się: