szpital Wolica fot. WUW

Kalisz: Szpital w Wolicy przygotowuje się do przyjęcia pacjentów

W Wolicy trwa przygotowanie jednoimiennego szpitala dla pacjentów z covid 19. W czwartek rano będą transportowani pierwsi pacjenci z kaliskiego Salusa.

20 kwietnia ewakuowano 28 pacjentów z placówki i rozpoczęto prace przygotowawcze, m.in. tworzone są śluzy czy strefy czysta i brudna. Działania wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. W sztabie organizacyjnym pracuje przedstawiciel wojewody wielkopolskiego.

Decyzję o przekształceniu szpitala w Wolicy w placówkę jednoimienną podjął wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk w poniedziałek, 20 kwietnia.

– Decyzja ma związek z coraz większą liczbą zakażeń, do których dochodzi szczególnie na południu naszego województwa – wyjaśniał wojewoda.

Jak obecnie wygląda sytuacja w placówce?

– W czwartek rano do szpitala trafią pierwsi pacjenci. Obecnie są prowadzone konieczne prace budowlane. Dostarczono również środki ochrony osobistej, czekamy na respiratory – dodaje wojewoda.

Ewakuowano łącznie 28 pacjentów, którzy trafili do specjalistycznych szpitali w Poznaniu, Chodzieży i Ludwikowie. Szpital otrzyma również 10 dodatkowych respiratorów z ministerstwa zdrowia.

WUW, el