Komenda Kalisz 2 fot.KWP

Kalisz: Sprawcy rozboju trafili do aresztu

Rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz usiłowanie dokonania wymuszenia rozbójniczego na szkodę 46-latka – takie zarzuty przedstawiła prokuratura zatrzymanym przez kaliskich kryminalnych.
Reklama

Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 28 i 38 lat. 46-latek został przez nich zaatakowany podczas wspólnej podróży samochodem – zaprosił ich do auta, ponieważ byli znajomymi jego koleżanki. Sprawcy, używając siły fizycznej i grożąc pokrzywdzonemu nożem, zażądali wydania pieniędzy. Ostatecznie zatrzymali samochód i przeszukali rzeczy 46-latka zabierając mu m.in. portfel z zawartością pieniędzy, kart bankomatowych oraz dowodu osobistego, a także dwa telefony komórkowe. Zanim odjechali autem należącym do 46-latka, grożąc mu pozbawieniem życia zażądali, aby dostarczył im we skazane miejsce pieniądze, w kwocie 3 tys. złotych.

Reklama

Pokrzywdzony pieszo dotarł do miejsca zamieszkania i o całej sytuacji powiadomił policję. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawców przestępstwa. Okazało się, że to dwaj kaliszanie w wieku 28 i 38 lat.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Reklama

Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

KWP, el

Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar