Kalisz: Sprawca potrącenia motorowerzysty zatrzymany

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Policjantom z Komisariatu w Błaszkach udało się znaleźć i zatrzymać 31-letniego mieszkańca powiatu jarocińskiego. To on miał ciężarowym dafem potrącić 54-letniego motorowerzystę i uciec. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 25 września w miejscowości Słomków Suchy w gminie Wróblew. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, 54-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego jadący motorowerem w kierunku Błaszek został potrącony przez nieznany pojazd, którego kierowca nie zatrzymał się, by pomóc potrąconemu, a uciekł z miejsca zdarzenia. Potrącony 54-latek zmarł.

Policjanci z komisariatu w Błaszkach ciężko pracowali pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu nad rozwiązaniem tej sprawy. Przy udziale technika kryminalistyki szczegółowo wykonali oględziny oraz zabezpieczyli dowody i ślady na miejscu zdarzenia, przeglądali i analizowali zapisy monitoringów, przesłuchiwali świadków i sprawdzali każdy otrzymany sygnał.

Ogromne zaangażowanie doprowadziło do szybkiego wytypowania osoby, która mogła mieć związek z tym wypadkiem. Ustalono, że jest to 31-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego, który kierując ciężarowym dafem przejeżdżał w tym czasie przez Słomków Suchy. Mężczyzna został zatrzymany 27 września 2021 roku podczas postoju na parkingu w Siedlcach, a jego samochód zabezpieczony do badań – miał zbity prawy reflektor oraz uszkodzenia karoserii.

31-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Uwzględniając wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Sieradz

Podziel się: