Kalisz: Seniorzy odebrali klucze do bram miasta

Kilkuset seniorów zgromadziło się w południe na kaliskim rynku, by uroczyście rozpocząć obchody 2. Kaliskiej Senioriady. Seniorzy odebrali od wiceprezydenta miasta klucze do miasta i będą nim rządzić przez sześć dni.

Zdaniem wiceprezydenta Mateusza Podsadnego kaliscy seniorzy mogą być wzorem do naśladowania. Są aktywni, komunikatywni i chcą działać, stanowiąc dobry przykład dla dzieci i wnuków. Bez obaw zatem można im przekazać klucze do miasta, bo przy okazji można się wiele nauczyć.

Klucz odebrała przewodnicząca Rady Seniorów Grażyna Mazurek, która zaznaczyła, że kaliscy seniorzy doceniają honor i odpowiedzialność, jaka się wiąże z zarządzaniem miejskimi zasobami, do których teraz mają klucze. I traktują to jako wyraz szacunku dla nich.

Po odbieraniu kluczy seniorzy w barwnym pochodzie przeszli do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Winiarskiej, gdzie odbył się inauguracyjny piknik. Osobom na wózkach inwalidzkich towarzyszyli ochotnicy, uczniowie III LO w Kaliszu. Podczas Senioriady będą się odbywały spotkania, zawody sportowe, dyskusje, a całość zakończy uroczystym balem.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: