Kalisz: Seniorzy odebrali klucze do bram miasta

Podziel się!

Kilkuset seniorów zgromadziło się w południe na kaliskim rynku, by uroczyście rozpocząć obchody 2. Kaliskiej Senioriady. Seniorzy odebrali od wiceprezydenta miasta klucze do miasta i będą nim rządzić przez sześć dni.

Zdaniem wiceprezydenta Mateusza Podsadnego kaliscy seniorzy mogą być wzorem do naśladowania. Są aktywni, komunikatywni i chcą działać, stanowiąc dobry przykład dla dzieci i wnuków. Bez obaw zatem można im przekazać klucze do miasta, bo przy okazji można się wiele nauczyć.

Reklama

Klucz odebrała przewodnicząca Rady Seniorów Grażyna Mazurek, która zaznaczyła, że kaliscy seniorzy doceniają honor i odpowiedzialność, jaka się wiąże z zarządzaniem miejskimi zasobami, do których teraz mają klucze. I traktują to jako wyraz szacunku dla nich.

Po odbieraniu kluczy seniorzy w barwnym pochodzie przeszli do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Winiarskiej, gdzie odbył się inauguracyjny piknik. Osobom na wózkach inwalidzkich towarzyszyli ochotnicy, uczniowie III LO w Kaliszu. Podczas Senioriady będą się odbywały spotkania, zawody sportowe, dyskusje, a całość zakończy uroczystym balem.

Reklama

Radio Poznań, el


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar
Reklama