Kalisz: Samorządowcy przenoszą się do Warszawy

Janusz Pęcherz, były prezydent Kalisza, i Karolina Pawliczak, była wiceprezydent – będą reprezentować swoje miasto w Warszawie. Janusz Pęcherz został senatorem, a Karolina Pawliczak – posłanką.

Janusz Pęcherz był prezydentem Kalisza przez trzy kadencje, w ostatnich wyborach nie wystartował, ale poparł kandydata stowarzyszenia Krystiana Kinastowskiego, który wygrał wybory. Sam natomiast został radnym i przewodniczącym rady miasta z ramienia stowarzyszenia Samorządny Kalisz. Jednak do senatu startował jako kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Karolina Pawliczak z kolei była kaliską radną w latach 2002 – 2006, 2010 – 2014, a od 2014 do 2018 roku pełniła funkcję wiceprezydenta Kalisza.. Do sejmu wystartowała z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej – jest wiceprzewodniczącą struktur krajowych SLD.

Odejście Janusza Pęcherza sprawi, że na jego miejsce do rady miasta wejdzie społecznik Grzegorz Chwiałkowski, bo to on dostał – po senatorze – największą liczbę głosów ze Stowarzyszenia Samorządny i Wszystko dla Kalisza. Natomiast na miejsce Karoliny Pawliczak wejdzie Łukasz Włodarek, syn Zbigniewa Włodarka, który już jest radnym.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze