narkotyki fot. kmp konin
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie zatrzymali 21-latka, który stawił się na komisariat w związku z obowiązkowym dozorem zarządzonym przez prokuratora – i miał przy sobie narkotyki.

Dozór policji to jeden ze środków zapobiegawczych, a jego celem jest poddanie podejrzanego lub oskarżonego obowiązkowi okresowego zgłaszania się do organu dozorującego.

Takiemu właśnie policyjnemu dozorowi podlegał 21-latek, który w ostatnich dniach stawił się na Komisariacie Policji w Stawiszynie. Podczas legitymowania podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło dziwne, nerwowe zachowanie młodego mężczyzny. Mundurowi przypuszczali, że 21-latek mógł być pod wpływem środków odurzających – i zapytali o narkotyki.

To pytanie wywołało wyraźny niepokój mężczyzny, co zaintrygowało policjantów do tego stopnia, że postanowili go przeszukać. I w jednej z kieszeni znaleźli portfel, a w nim foliowy woreczek z białym proszkiem. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że była to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany.

Ostatecznie 21-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet roku więzienia.

KMP Kalisz