ciężarówka fot. policja Kalisz

Kalisz: Przejechał ciężarówką przez środek skrzyżowania i uderzył w dom

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie miał kierowca samochodu ciężarowego, który stracił panowanie nad pojazdem i przejechał przez środek ronda, kończąc trasę na ogrodzeniu sąsiedniego budynku.

11 maja policjanci zostali poinformowani o nietypowym zachowaniu kierowcy samochodu ciężarowego. Pojazd miał poruszać się drogą „od lewej do prawej krawędzi jezdni”. Na wskazany odcinek trasy natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. Kiedy jeden z nich dojeżdżał na miejsce, zauważył ciągnik siodłowy z naczepą, który przejechał przez środek ronda Altera i uderzył w ogrodzenie posesji. Okazało się, że to ten sam pojazd, który wskazywała osoba zgłaszająca.

Już podczas rozmowy z 56-letnim kierowcą ciężarówki policjanci nabrali podejrzeń że mężczyzna wcześniej pił alkohol. Badanie potwierdziło, ich przypuszczenia. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jego nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii na drodze.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu 56-latkowi. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

KMP Kalisz, el