Kalisz: Pracownice służby zdrowia aresztowane!

Szczepienie fot. Sławek Wąchała

Trzy kobiety: Marlena M., Bożena A. i Rumualda J., pracownice służby zdrowia, zostały zatrzymane przez policję. Są podejrzane o wystawianie fałszywych certyfikatów covidowych i czerpanie z tego korzyści majątkowych. Trafią na 3 miesiące do aresztu.

Decyzje o trzymiesięcznym areszcie dla trzech kobiet wydał dziś Sąd Rejonowy w Kaliszu na wniosek prokuratury. Kobiety są podejrzane także o poświadczanie nieprawdy, fałszowanie dokumentacji i oszustwa na szkodę Skarbu Państwa, jak poinformowała dziś prokurator Katarzyna Socha z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu. Prokurator podkreśliła też ogromne znaczenie społeczne działania trzech kobiet – nie tylko niszczyły szczepionki, które mogły być wykorzystane dla czyjegoś dobra, by ukryć swój proceder, ale też narażały wiele osób na niebezpieczeństwo zarażenia przez tych, którym wydały fałszywe certyfikaty.

Dwie podejrzane nie przyznały się do winy i odmówiły składania wyjaśnień. Jedna z nich stwierdziła, że nie miała nawet możliwości popełnienia tego czynu, ponieważ nie pracuje w punkcie szczepień, ale na SOR kaliskiego szpitala. Trzecia z oskarżonych przyznała się do winy tylko częściowo i złożyła wstępne wyjaśnienia.

Prokuratura zapowiada też pociągnięcie do odpowiedzialności osoby, które zapłaciły za wystawienie fałszywych certyfikatów.

Źródło: kalisz24.info.pl

Podziel się: