pożar 4 fot. OSP Biskupice

Kalisz: Podpalał stogi w cały powiecie! I patrzył, jak płoną

Pleszewscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie balotów słomy i spowodowanie strat w wysokości 25 tysięcy złotych. Za podpalenie grozi mu kara do 5 lat więzienia.

17 lutego po godz. 13.00 do pleszewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o pożarze słomy. Do zdarzenia doszło w Kajewie. Chwilę później wpłynęły kolejne dwa zawiadomienia o podobnych pożarach w Grodzisku i Zawidowicach. Z ustaleń wynikało, że łącznie spaleniu uległo około 650 balotów słomy. Wstępnie straty w wyniku trzech pożarów wyceniono na kwotę 25 tysięcy złotych. Okoliczności zdarzeń oraz zebrany materiał dowodowy wskazywały na podpalenia.

Policjanci na podstawie zebranych dowodów wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tym zdarzeniem. Już po dwóch godzinach od zgłoszenia policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Gołuchów. Do zatrzymania doszło w pobliżu miejsca zamieszkania mężczyzny – co ciekawe, akurat jechał motocyklem i miał 2 promile alkoholu w organizmie…

26-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak ustalono, pomiędzy miejscowościami poruszał się samochodem marki Volkswagen, a po podpaleniu przez kilkanaście minut obserwował pracę strażaków. Podpalacz nie był jednak w stanie wyjaśnić policjantom, dlaczego to zrobił. Za podpalenia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze