Kalisz: Oficjalna decyzja. Marsz Równości przejdzie przez miasto

Marsz Równości 2019 Poznań fot. Przemysław Łukaszyk
Mimo usilnych starań, przeciwnikom organizacji Marszu Równości w Kaliszu, nie udało się go zablokować. W najbliższy weekend osoby LGBT przejdą przez miasto.

Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Kaliszu. W niedzielę osoby LGBT i sympatycy ruchu przejdą przez miasto, żeby wyrazić sprzeciw dyskryminacji. A lista osób dyskryminowanych w Polsce ma być długa. Jak piszą organizatorzy dotyczy ona: „kobiet, uchodźców i emigrantów, osób z niepełnosprawnościami, osób o innej orientacji seksualnej, innym kolorze skóry, innych poglądach religijnych niż katolicy.”

– Wszystkich należy traktować równo, także ciebie i dlatego przyjdź na marsz, pokaż, że jesteś za równością, miłością, tolerancją. To są uniwersalne wartości – zapraszają organizatorzy wydarzenia.

Marsz Równości w Kaliszu próbowały zablokować środowiska prawicowe, które rejestrowały swoje imprezy w tym samym czasie, żeby uniemożliwić odbycie się marszu. Dodatkowo powstała petycja pod którą podpisywali się przeciwnicy organizacji tego wydarzenia w Kaliszu. Wczoraj tych podpisów było prawie 9 tysięcy.

Przy okazji oficjalnej decyzji o odbyciu się Marszu Równości poznaliśmy jego trasę. Rozpocznie się on w niedzielę, 22 września, o godz. 15. Maszerujący wyruszą ze skrzyżowania Kanonickiej i Babinej. Następnie przejdą ulicami: Nowy Rynek; 3 maja; placami Kilińskiego i Jana Pawła II; Zamkową; Rynkiem; Śródmiejską i Nowy Świat. Punktem docelowym marszu jest pomnik Marii Konopnickiej. 

– Szykujcie tęczowe flagi, banery, balony i brokat. Będzie głośno, będzie wesoło, będzie miłośnie – zapowiadają organizatorzy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: