Komenda Kalisz fot.KWP

Kalisz: Obserwowali domy. Policja zatrzymała trzech obywateli Gruzji

Kaliscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn obserwujących domy na ulicy Legionów. Ich zachowanie zaniepokoiło okolicznych mieszkańców. Okazało się, że wszyscy byli wcześniej karani za kradzieże i włamania.

Jak informuje portal faktykaliskie.pl, funkcjonariusze 30 sierpnia po południu otrzymali informację od mieszkańców, że po jednym z osiedli jeździ opel, a siedzący w nim trzej mężczyźni uważnie obserwują domy. Funkcjonariusze udali się na miejsce i zatrzymali samochód na ulicy Legionów. Okazało się, że podróżuje nim trzech obywateli Gruzji w wieku 27, 37 i 38 lat, a wszyscy byli już karani za kradzieże z włamaniem.

Jeden z mężczyzn, 37-latek, stawił opór policjantom, dlatego użyli wobec niego kajdanek. Dodatkowo funkcjonariusze kaliskiej drogówki ukarali właściciela samochodu mandatem za zły stan techniczny pojazdu.

Mężczyźni zostali spisani i wypuszczeni, bo nie było podstaw do ich zatrzymania, jednak funkcjonariusze nie mają wątpliwości, że dzięki reakcji mieszkańców udało się zapobiec planowaniu przestępstwa. Bardzo podziękowali kaliszanom za czujność i szybkie zawiadomienie policji.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze