Bursztynowe Zacisze fot. Bursztynowe Zacisze

Kalisz: Koronawirus w Domu Seniora w Liskowie

14 pracowników Domu Seniora “Bursztynowe Zacisze” w Liskowie jest zakażonych koronawirusem. To kolejne ognisko choroby w Kaliskiem.

Dom Seniora “Bursztynowe Zacisze” jest placówką opieki prowadzoną przez fundację “Z godnością” z Kalisza. Tę samą, która prowadzi Centrum Opieki Długoterminowej Salus w Kaliszu. Najprawdopodobniej to właśnie jest powodem wystąpienia koronawirusa w placówce – kilka osób z personelu pracowało i w Salusie i w Bursztynowym Zaciszu.

Placówka podjęła środki ostrożności – już 10 marca dyrekcja ogłosiła zakaz odwiedzin, natomiast na początku kwietnia osoby z personelu pracujące także w innych placówkach zostały odsunięte od pracy. Wszyscy pracują w kombinezonach, maseczkach i rękawiczkach. Niestety, jak się okazuje, to nie wystarczyło.

Zakażeni czują się dobrze i nie mają objawów choroby. Wszyscy przebywają na kwarantannie. W Bursztynowym Zaciszu obecnie jest 62 pensjonariuszy, 7 osób personelu medycznego i 4 administracyjnego. Nie poddano ich jeszcze testom, a o tym, kiedy to będzie to zrobione, zadecyduje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Na razie zadecydowała o zamknięciu placówki do 13 maja.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze