kontrola fot. policja

Kalisz: Jechał 115 na godzinę w terenie zabudowanym. Miał 87 lat!

Senior jechał swoim autem ul. Wrocławską w Kaliszu. Pomiar prędkości wykazał, że samochód poruszał się z prędkością 115 km/h w miejscu, gdzie zgodnie z przepisami można jechać maksymalnie 50 km/h.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

87-latek był jednym z sześciu kierowców zatrzymanych przez kaliskich policjantów w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pomiary prędkości wskazały ponad 100 km/h w miejscach, gdzie zgodnie z przepisami można jechać maksymalnie 50 km/h lub 60 km/h. Wszyscy musieli na trzy miesiące pożegnać się ze swoim dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami.

Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu. O tej porze roku pogoda potrafi być jeszcze zmienna, a świecące słońce nie zawsze oznacza suchą nawierzchnię, dlatego należy przestrzegać obowiązujących ograniczeń i co niezwykle ważne dostosować prędkość do panujących warunków. Zbyt szybka jazda, to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale także duże zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

KMP Kalisz, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Mitey
Mitey

Błagam Was, ktoś jechał tą ulicą w Kaliszu, mega szeroka, mega prosta. Naprawdę przy tej prędkości lakier odbierał się z samochodu.
Ok a teraz serio… news taki że niby pirat, że niby tak idojrzały, że No tak policja przecież audutuje prędkości tylko że Polska to dziwny kraj. Im więcej prawnych regulacji tym więcej absurdów. A policja, szczególnie drogowa to ma karać, jeszcze raz KARAĆ.