kontrola fot. policja

Kalisz: Jechał 115 na godzinę w terenie zabudowanym. Miał 87 lat!

Senior jechał swoim autem ul. Wrocławską w Kaliszu. Pomiar prędkości wykazał, że samochód poruszał się z prędkością 115 km/h w miejscu, gdzie zgodnie z przepisami można jechać maksymalnie 50 km/h.

87-latek był jednym z sześciu kierowców zatrzymanych przez kaliskich policjantów w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pomiary prędkości wskazały ponad 100 km/h w miejscach, gdzie zgodnie z przepisami można jechać maksymalnie 50 km/h lub 60 km/h. Wszyscy musieli na trzy miesiące pożegnać się ze swoim dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami.

Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu. O tej porze roku pogoda potrafi być jeszcze zmienna, a świecące słońce nie zawsze oznacza suchą nawierzchnię, dlatego należy przestrzegać obowiązujących ograniczeń i co niezwykle ważne dostosować prędkość do panujących warunków. Zbyt szybka jazda, to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale także duże zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

KMP Kalisz, el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze