Straż Pożarna fot. Sławek Wąchała

Kalisz: Drugi strażak zakażony koronawirusem

Do pierwszego strażaka zakażonego koronawirusem doszedł drugi. Obecnie kilkunastu strażaków z kaliskiej jednostki przebywa na kwarantannie.

1 kwietnia okazało się, że jeden ze strażaków jest zakażony koronawirusem – źródłem zakażenia był członek rodziny. Wszyscy strażacy, którzy mieli kontakt z zakażonym kolegą – około 20 osób – zostali wysłani na kwarantannę, jednostkę i sprzęt odkażono i pozostali strażacy wrócili do codziennych zadań.

Jednak okazało się, że jeszcze jeden ze strażaków, brat pierwszego chorego, jest zakażony – szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że to jeden z tych, którzy przebywają już na kwarantannie. nie trzeba więc ponownie odkażać jednostki ani wysyłać kolejnych osób na kwarantannę.

W jednostce obecnie pracują ci strażacy, którzy nie mieli służby w tym samym czasie, co ich koledzy i nie zostali objęci kwarantanną. Dzięki zmianom organizacyjnym wprowadzonym przez Miejskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu służbę na poszczególnych dyżurach cały czas pełni tyle samo strażaków.

el

 

Dodaj komentarz

avatar