Już 5 tysięcy wniosków o wydanie Kaliskiej Karty Mieszkańca złożono w Wydziale Spraw Społecznych i Mieszkaniowych kaliskiego magistratu. Powodem tak dużego zainteresowania są bezpłatne przejazdy autobusowe, z których można korzystać dzięki karcie.
Oferta wchodzi w życie w lipcu tego roku. Jak informuje Radio Poznań, posiadający Kaliską Kartę Mieszkańca seniorzy, dzieci i młodzież będą mogli jeździć bez biletu. Posiadanie karty zapewnia też atrakcyjne rabaty w miejskich placówkach – między innymi Kaliskiej Filharmonii, aquaparku, miejskich obiektach sportowych czy w strefach płatnego parkowania. Jej zalety docenili również kaliscy przedsiębiorcy, którzy coraz chętniej przyznają rabaty i inne bonusy posiadaczom kart.
W programie uczestniczy obecnie 48 partnerów, chociaż zainteresowanie jest duże i należy się spodziewać, że z każdym dniem będzie ich więcej.
Radio Poznań, el