Kalisz: Bójka w Zakopanem. Mężczyźni z Wielkopolski usłyszeli zarzuty

radiowóz fot. policja

Mieszkańcy Kalisza są podejrzani o udział w bójce na Krupówkach z uczestnikami wieczoru kawalerskiego. Podczas niej zginął przyszły pan młody. Podejrzani już usłyszeli zarzuty.

Do bójki doszło w nocy z 11 na 12 września w Zakopanem. Grupa mężczyzn wraz z przyszłym panem młodym świętowała wieczór kawalerski, kiedy doszło do bójki między nimi a grupą innych osób. Po bójce napastnicy uciekli, nie zdając sobie sprawy, że wszystko zarejestrował miejski monitoring.

Podczas bójki przyszły pan młody został uderzony w głowę. Ciężko ranny trafił do szpitala, gdzie kilka dni później zmarł. Osierocił trzyletnią córeczkę i narzeczoną będącą w ciąży.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policja zatrzymała w Kaliszu pięć osób podejrzanych o udział w tej bójce. Wszyscy to mieszkańcy Kalisza w wieku około 20 lat. Trzech z nich usłyszało już zarzuty udziału w bójce, dwie zostały przesłuchane w charakterze świadków i nie usłyszały zarzutów. Prokurator Rafał Porębski z Prokuratury Rejonowej w Zakopanem nie podał więcej szczegółów ze względu na dobro śledztwa.

Źródło: faktykaliskie.pl