“Kalina”, Avant Art Festival i 50-lecie Teya. Na co warto się wybrać 25-28 września?

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Teatr Nowy zaprasza na spotkanie z Kaliną Jędrusik, a CK Zamek – z muzyką alternatywną. Do Tamy warto się wybrać na koncert “This will destroy you” oraz “The Ocean”, a do Sceny na Piętrze na 50-lecie kabaretu Tey. Tydzień od 25 do 28 września to wiele różnorodnych propozycji kulturalnych.

Poniedziałek, 25 września

SPOJRZENIE NA WSCHÓD / „Radio Noc” – spotkanie z Jurijem Andruchowyczem
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań
25 września @ 18:00

Pełne zwrotów losy bohatera powieści „Radio Noc” są dla autora pretekstem do zaprezentowania aktualnych wydarzeń politycznych i ich konsekwencji – przemian społecznych, mentalnych, gospodarczych. Jurij Andruchowycz parodiuje mass media, ale też z przenikliwością komentuje najważniejsze współczesne problemy.
Szczegóły tutaj

“Singeli Movement: Greed for Speed” pokaz i spotkanie z reżyserem | Avant Art Festival & CK Zamek
CK Zamek, Sala Audiowizualna, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań
25 września @ 19:00

Muzyka Singeli narodziła się na przełomie wieków w slumsach Mburahati w Dar es Salaam, kiedy po 40 latach budowy socjalistycznej gospodarki Tanzania zaczęła wdrażać pierwsze kapitalistyczne reformy. Twórcy Singeli wywodzą się z pierwszego pokolenia, które wychowało się w tej nowej rzeczywistości. Ten film pokazuje, jak ambicje i marzenia o sławie rozkwitają u artystów, którzy dorastali w starciu między altruizmem minionych socjalistycznych czasów a konkurencyjnością kapitalistycznego przyspieszenia.
Szczegóły tutaj

Wtorek, 26 września

Ze spokojem – Zwiedzanie Zamku dla Seniorów
CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
26 września @ 11:00

Seniorów zapraszamy na zwiedzanie, które charakteryzuje się przyjaznym tempem, możliwością skorzystania z przenośnych krzeseł i nagłośnienia używanego przez przewodnika. Start przy kasach CK Zamek.
Szczegóły tutaj

Spotkanie promocyjne książki “Poznańskie Winiary 1939-1945. Losy winiarczyków”.
Dom Harcerza, Hufiec ZHP Poznań Jeżyce, ul. Widna 3
26 września @ 16:30

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza na promocję publikacji Zofii Leitgeber i Katarzyny Stelmachowskiej “Poznańskie Winiary 1939-1945. Losy winiarczyków”. Na gości spotkania czekają egzemplarze w promocyjnej cenie. Książka jest zapisem doświadczeń mieszkańców poznańskich Winiar od lata 1939 roku do wkroczenia czerwonoarmistów do miasta w roku 1945, opowieścią o sąsiedzkiej solidarności, odwadze i przetrwaniu wspartą relacjami świadków, źródłami i ikonografią.

KALINA®
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego Scena Nowa, wejście od podwórka ul. Roosevelta 10, Poznań
26 września @ 18:30

Oto opowieść o kobiecie, która nie chciała być postrzegana jako człowiek, a jako zjawisko nieskrępowane regułami rządzącymi światem – choć los nawet na chwilę nie pozwalał jej zapomnieć, że wciąż jest jednak śmiertelna.
Szczegóły tutaj

92. Wieczór z Piosenką Nieobojętną
Dom Tramwajarza, Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
26 września @ 19:00

Zapraszamy na kolejny szalony Wieczór, pełen piosenek – zarówno autorskich, jak i ciekawych interpretacji znanych już przebojów. Nie zabraknie stałych elementów naszego cyklu: hymny, piosenki na wynos, piosenki wspólnie śpiewane z publicznością.

“Po nas choćby Potop”. Koncert pamięci Andrzeja Mikołajczaka i Krzysztofa Jarmużka
Blue Note, ul. Kościuszki 79, Poznań
26 września @ 19:00

W Blue Note podczas koncertu „Po nas choćby Potop” zagra wielu muzyków, z którymi współpracowali Andrzej Mikołajczak i Krzysztof Jarmużek m.in. Andrzej Nebeski (lider Grupy ABC), Gupa MY, Ad Hoc, Lustyk Quartet, Marek Majka i Obłędni, Non Iron, Duty Free, Elitar-7, Lech Niedźwiedziński & Funky Band, Alpaka Band. Występy będą przeplatane wspomnieniami przyjaciół, a na finał wieczoru zaplanowano sentymentalną muzyczną niespodziankę.

HISS / Avant Art Festival & CK Zamek
CK Zamek – Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
26 września @ 20:00

Po raz pierwszy w Poznaniu odbędzie się festiwal muzyczny organizowany w ramach Avant Art Festival! Od 25 do 28 września w CK ZAMEK zabrzmią dźwięki muzyki alternatywnej, nieoczywistej i awangardowej.
Szczegóły tutaj

THIS WILL DESTROY YOU x THE OCEAN
Klub Tama, ul. Niezłomnych 2, Poznań
26 września @ 20:00

This Will Destroy You oraz The Ocean wyruszą jesienią na co-headlinerską trasę po Europie, podczas której jednym z przystanków będzie poznański klub Tama! Jedne z najważniejszych zespołów tego wieku obracających się w klimatach post-rockowych/metalowych wystąpią w stolicy Wielkopolski 26 września w towarzystwie szwedzkiego EF.
Szczegóły tutaj

PRAWO WYBORU
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Dąbrowskiego 5, Poznań
26 września @ 20:00

Wybitny niemiecki dramatopisarz zyskał już opinię literackiego „sumienia” ludzkości. Polska prapremiera jego – popularnego w europejskich teatrach i stacjach telewizyjnych – dramatu jest okazją, by w pełnym napięciu śledzić przesłuchania kolejnych ekspertek stających przed Komisją Etyki.
Szczegóły tutaj

Środa, 27 września

Oprowadzanie po wystawie “Siła spotkania. O ludziach, którzy tworzyli Poznań”
Galeria Śluza, ul. Dziekańska 1
27 września @ 16:00

Założycielami Poznania byli nie tylko mieszkańcy Wielkopolski. Na dzisiejszy wygląd, styl, a nawet kulinaria mieli duży wpływ przybysze z innych regionów i innych krajów. Dziedzictwo naszego miasta od 770 lat powstaje dzięki spotkaniom ludności lokalnej i przybyłej. Po wystawie oprowadzi dr Dawid Barbarzak, kurator i pomysłodawca.

KALINA®
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego Scena Nowa ul. Dąbrowskiego 5, Poznań
27 września @ 18:30

Oto opowieść o kobiecie, która nie chciała być postrzegana jako człowiek, a jako zjawisko nieskrępowane regułami rządzącymi światem – choć los nawet na chwilę nie pozwalał jej zapomnieć, że wciąż jest jednak śmiertelna.
Szczegóły tutaj

SKAZANI NA SHAWSHANK | 100-lecie WARNER BROS
Kino Muza SALA 1, ul. Święty Marcin 30, Poznań
27 września @ 20:00

Skazany na dożywocie Red (Morgan Freeman) doskonale zna więzienie Shawshank. Nowy więzień Andy (Tim Robbins) przynosi nadzieję i odmianę wszystkim więźniom.
Szczegóły tutaj

MOJA MUZYKA #109 | HOL KOLUMNOWY | Kwantofonia
CK Zamek, Hol Kolumnowy, ul.Święty Marcin 80/82, Poznań
27 września @ 21:00

Czy kwantowe oscylacje Rabiego można usłyszeć? Dźwiękowej interpretacji tego zadania podjęła się Poznańska Orkiestra Laptopowa Lambda Ensemble. Podczas wrześniowego koncertu grupa wykona między innymi premierowy utwór Katarzyny Taborowskiej, próbujący muzycznie ukazać ten skomplikowany proces.
Szczegóły tutaj

Czwartek, 28 września

Kabaret Tey 50 lat wspomnienia i pomówienia
Scena na Piętrze w Poznaniu – Biblioteka, ul. Masztalarska 8, Poznań
28 września @ 17:00, 20:00

Minęło 50 lat od premiery pierwszego programu Kabaretu Tey. Zenon Laskowik i Krzysztof Jaślar przypomną niektóre skecze i piosenki kabaretu. Wystąpią również Katarzyna Pakosińska i Grzegorz Tomczak.
Szczegóły tutaj

DESZCZOWA PIOSENKA
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e, Poznań
28 września @ 19:00

Hollywood, lata 20. XX wieku, czas intensywnego rozwoju kinematografii. Don Lockwood jest jedną z najpopularniejszych gwiazd kina i stoi u szczytu kariery – ma pieniądze, wygląd amanta, tłumy wielbicieli, a w perspektywie kolejne główne role.
Szczegóły tutaj

Cezary Ponttefelski, program “Diatryby”
TROPS Akademickie Centrum Kultury, ul. Świętego Rocha 9, Poznań
28 września @ 19:00

Diatryby gatunek ukształtowany w starożytnej Grecji. Miał formę dialogu, mowy, kazania lub wykładu o charakterze moralizatorskim. W wersji standupowej przedstawi go Cezary Ponttefelski.
Szczegóły tutaj

Spektakl – Obiecana ziemia obiecana
Polski Teatr Tańca, ul. S. Taczaka 8, Poznań
28 września @ 20:00

Spektakl jest teatralną epopeją o dziejach świata, czytanych jako odwieczna historia wykluczania. Splata dwie narracje – wspomnienia Ziemi będącej ofiarą ludzkiej przemocy z opowieścią o gatunku homo sapiens, torującym sobie drogę do dominacji. Portretuje człowieka, który przez 200 tysięcy lat obecności na planecie dokonał rzeczy absolutnie wspaniałych i niewyobrażalnie złych.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: