Czy jutro jest niedziela handlowa?

Pamiętanie o tym czy w danym tygodniu wypada niedziela handlowa czy też nie jest sporym wyzwaniem dla wielu poznaniaków. Dlatego przypominamy – jutro zakupów NIE zrobisz.

Docelowo w zamyśle ustawodawcy we WSZYSTKIE niedziele w miesiącu handel w dużych sklepach będzie zakazany. W międzyczasie będzie obowiązywać pewnego rodzaju “okres przejściowy”. W 2018 roku zakupy w dużych sklepach będzie można zrobić w pierwszą i ostatnią niedzielę w miesiącu. W pozostałe – sklepy jak Biedronka, Lidl, Tesco, Aldi czy Kaufland będą zamknięte.

Od roku 2019 handel będzie możliwy już tylko w jedną niedzielę w miesiącu (ostatnią). Od 2020 roku we wszystkie niedziele duże sklepy pozostaną zamknięte.

Zakaz nie obejmuje jednak wszystkich. Wyłączone z niego są m.in. apteki, piekarnie, stacje benzynowe ale też np. kwiaciarnie. Co istotne zakaz nie obejmuje również placówek pocztowych. Ten fakt wykorzystała sieć “Żabka”, która zaczęła oferować odbiór paczek w swoich sklepach. Dzięki temu większość lokali tej sieci powinna być otwarta w niedzielę.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze