Jutro rozpocznie się przebudowa przystanku Most Teatralny

W poniedziałek, 22 października, rozpocznie się przebudowa przystanku PST Most Teatralny. W ramach inwestycji zostanie on wydłużony, a przy zejściu od ul. Roosevelta zamontowana będzie winda. Na czas remontu przystanek będzie wyłączony z użytkowania.

Po przebudowie, w miejscu prowizorycznego peronu utworzonego na czas remontu ronda Kaponiera, pasażerowie będą mieli do dyspozycji o wiele bardziej komfortowy i spełniający wszelkie wymogi przystanek. Decyzja o pozostawieniu go w tym miejscu – po otwarciu Kaponiery – zapadła w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców.

– Duża popularność przystanku wśród pasażerów jednoznacznie wskazuje na to, jak istotną funkcję spełnia on na węźle przesiadkowym Most Teatralny – mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. – Miasto zachęca do korzystania z transportu publicznego i ułatwia korzystanie z niego. Jest dla mnie oczywiste, że jeśli ludzie chcą korzystać z tego przystanku, to powinniśmy im to umożliwić. Właśnie dlatego zapadła decyzja, by w miejscu dość prowizorycznego przystanku powstał taki, który będzie spełniał obowiązujące standardy.

W ramach gruntownej przebudowy powstaną dwa perony po 45 metrów każdy. Przystanek w stronę os. Jana III Sobieskiego wyposażony będzie w dwie wiaty przystankowe, a w kierunku Dworca Zachodniego – w jedną. Na przejściach dla pieszych zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. Na platformach przystankowych przewidziano też elementy naprowadzające i ostrzegawcze dla osób słabowidzących i niewidomych.

Z poziomu ulicy Roosevelta do przystanku będzie można dotrzeć schodami albo windą zlokalizowaną w części południowo-zachodniej. Drugie dojście – chodnik, zaprojektowano od strony północno-zachodniej.

Całość terenu przystanku będzie oświetlona oraz wyposażona w kamery monitoringu wizyjnego. W ramach inwestycji przewiduje się montaż Tablic Informacji Pasażerskiej oraz elementów Systemu Informacji Miejskiej z uwzględnieniem opisów w alfabecie Braille’a.

Po wybudowaniu i wyposażeniu podwyższy się komfort korzystania z przystanku: wsiadania i wysiadania z pojazdu, oczekiwania na przyjazd tramwaju, dotarcia na przystanek.

Prace rozpoczną się 22 października i od tego dnia (do zakończenia prac) przystanek będzie nieczynny. Pasażerów linii nr 12 i 14 prosimy o korzystanie z przystanków Rondo Kaponiera.

Autor: ZTM

Podziel się:

Ostatnio dodane: