Justyna Socha zatrzymana przez policję

stop covid demonstracja
Prezes stowarzyszenia STOP NOP została zatrzymana podczas koncertu w Goniądzu niedaleko Białegostoku, na który chciała wejść, mimo że był on przeznaczony tylko dla osób w pełni zaszczepionych.

Informację o zatrzymaniu podało w mediach społecznościowych Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. „Justyna Socha aresztowana w Mońkach. Zatrzymana podczas koncertu promującego segregację sanitarną. Aktualnie przebywa na komisariacie w Białymstoku na ul.Bema 4”.

Po chwili stowarzyszenie opublikowało kolejną wiadomość: „Justyna Socha nie będzie przewieziona z Białegostoku do Moniek na zeznania, będzie przesłuchiwana w Białymstoku, miejmy nadzieje że zostanie wypuszczona…”. Wiadomość opatrzono dwoma zdjęciami Justyny Sochy w kajdankach.

Jak informuje Wirtualna Polska, chodziło o festiwal „Rock na Bagnie”, na który karnety były sprzedane tylko osobom w pełni zaszczepionym przeciwko covid-19. Justyna Socha, jako osoba występująca przeciwko szczepieniom i w związku z tym niezaszczepiona, nie została wpuszczona na koncert, a podczas jej dyskusji z organizatorami musiała interweniować policja.

Na razie nie wiadomo, czy liderce STOP NOP zostaną jakieś zarzuty. Prawnik Sochy, mecenas Arkadiusz Tetela, wystosował pismo do podlaskiej policji domagając się informacji na temat zatrzymania jego klientki, pytając także, dlaczego była kilkakrotnie poddana rewizji osobistej i założono jej kajdanki. Jeszcze nie otrzymał odpowiedzi.

Justyna Socha jest prezeską Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP i jedną z liderek ruchu antyszczepionkowego. Na szeregu demonstracji w całym kraju przekonywała, że żadnej pandemii nie ma, a koronawirus to taki sam wirus jak wszystkie inne. Była już skazana za pomówienie lekarza, oskarżając go o podawanie szkodliwych preparatów – miała na myśli szczepionki. 2 lipca policja z kolei wyprowadziła ją z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, w którym podczas szczepień przeciwko koronawirusowi stała z transparentem “Po co zmieniasz DNA?” i próbowała dyskutować z czekającymi na szczepienie.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: