Jest trasa 22. Poznań Maratonu. Którędy pobiegną maratończycy?

21. Maraton Poznań fot. K. Adamska

“Znacie ją jak własną kieszeń” – zapewniają organizatorzy 22. Poznań Maratonu, ponieważ będzie ona identyczna jak rok temu. Maratończycy wystartują z Grunwaldzkiej, a zakończą bieg na placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Poznańska trasa jest dobra zarówno dla debiutantów, jak i starych wyjadaczy – mówi Łukasz Miadziołko Dyrektor 22. Poznań Maratonu. – Początkującym biegaczom nie przysporzy ekstremalnych trudności, a doświadczonym maratończykom umożliwi poprawę wyśrubowanych życiówek. Mając w pamięci świetne zeszłoroczne wyniki, postawiliśmy na sprawdzone rozwiązanie z ubiegłej edycji Poznań Maratonu.

Przypomnijmy: zawodniczki i zawodnicy po starcie na ul. Grunwaldzkiej wyruszą w stronę Enea Stadionu, a dalej ulicami Bułgarską i Bukowską będą kierować się w stronę Portu Lotniczego Ławica i dalej na Junikowo, skąd pobiegną do ulicy Grunwaldzkiej, by Taczanowskiego i Arciszewskiego dotrzeć do Hetmańskiej, która poprowadzi ich aż do ronda Starołęka. Dalej przez Rataje i Chartowo dobiegną do Toru Regatowego Malta, stamtąd do Śródki, na Ostrów Tumski, przez centrum na Sołacz, skąd Niestachowską, św. Wawrzyńca i Polską dobiegną do Grunwaldzkiej – a stamtąd mają już prostą drogę do mety na MTP.

22. Poznań Maraton zaplanowano na 15 października 2023 roku.

Podziel się: