Jesień fot. Muzeum Rolnictwa w Szreniawie

Jesień w domu i zagrodzie. Retro Show w Szreniawie

Tradycyjny wysiew zboża z płachty, pokaz jesiennych prac polowych oraz pokazy przetwórstwa owoców i warzyw. Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza na jesienne spotkanie.

O godzinie 11.00 na terenie muzeum rozpocznie się kolejna impreza z cyklu “Jesień w domu i zagrodzie. Retro Show”. Jak zwykle atrakcji dla miłośników rolnictwa w dawnym stylu nie zabraknie. Będzie można zobaczyć na polu tradycyjny wysiew zboża z płachty, pokaz jesiennych prac polowych, młockę parową z wykorzystaniem lokomobili firmy Cegielskiego – Hipoliny oraz paradę traktorów.

Natomiast w domu i zagrodzie czekają na zainteresowanych pokazy suszenia i wędzenia śliwek tradycyjną metodą z Szydłowa, przetwórstwa owoców i warzyw oraz kramy pełne gotowych jesiennych przetworów.

Dodatkowymi atrakcjami są warsztaty wikliniarskie i potrawy z tradycyjnej kuchni oraz zajęcia interaktywne dla dzieci.

Oprócz “Retro Show” na terenie muzeum będzie się też odbywał pierwszy festiwal Land Art “Naturalia” organizowany przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. Odwiedzający będą mogli obejrzeć na terenie muzeum prace konkursowe wykonane z naturalnych materiałów, wtapiające się w otoczenie.

Dodatkową atrakcją będzie prezentacja poznańskich Bambrów przygotowana z okazji 300. rocznicy przybycia osadników z Bambergu.
Festyn potrwa do godziny 17.00.

Mat. pras., el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze