Jaśkowiak przewietrza skład, Lewandowski trafił na ławkę rezerwowych

Jacek Jaśkowiak przedstawił swoich zastępców w kolejnych kadencji. Do Mariusza Wiśniewskiego i Jędrzeja Solarskiego dołączyli Bartosz Guss oraz Katarzyna Kierzek-Koperska. Jednocześnie Jaśkowiak pożegnał się z pełniącymi te stanowiska w poprzedniej kadencji: Maciejem Wudarskim oraz Tomaszem Lewandowskim.

Zaskoczeniem może być zwłaszcza pożegnanie się z Tomaszem Lewandowskim. O ile los Macieja Wudarskiego był już od dawna znany, to w przypadku Lewandowskiego długo wydawało się, że jednak zastępcą prezydenta pozostanie. Sam Jaśkowiak wielokrotnie podkreślał, że współpracuje mu się z politykiem Lewicy bardzo dobrze.

Jednym z głównych problemów Lewandowskiego był fatalny wynik osiągnięty przez jego ugrupowanie w poprzednich wyborach oraz duża niechęć części radnych Koalicji Obywatelskiej. Wydaje się, że to zadecydowało o utracie stanowiska.

– Funkcja zastępcy prezydenta jest funkcją polityczną i według takiego klucza dobiera się zastępców – przyznał Lewandowski. – Byłem zaszczycony tym, że mogłem w okresie ostatniej kadencji być na tym stanowisku. Mam przeświadczenie o dobrze wykonanej pracy! Pewne drzwi się zamykają, a inne oczywiście w takiej sytuacji się otwierają…

Lewandowski i Wudarski zostali zastąpieni przez Bartosza Gussa, który dotychczas był dyrektorem w Wydziale Zarządzania Nieruchomościami oraz Katarzynę Kierzek-Koperską, która dotychczas zajmowała się głównie biznesem, a politycznie związana jest z Nowoczesną.

Guss będzie zajmował się gospodarką nieruchomościami oraz obsługą inwestorów (w jego zakresie obowiązków znajdzie się również zarządzanie lokalami komunalnymi), natomiast Kierzek-Koperska skupi się m.in. na walce ze smogiem oraz nawiązaniu współpracy z przedsiębiorcami.

Mariusz Wiśniewski dostał pod swoje skrzydła edukację, rewitalizację, zarządzanie kryzysowe, transport i zieleń, a dodatkowo będzie nadzorował miejskiego konserwatora zabytków. Jędrzej Solarski natomiast skupi się na kulturze i sporcie w mieście.

Co ciekawe od tej kadencji  Jacek Jaśkowiak będzie osobiście nadzorował Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Co do przyszłości Macieja Wudarskiego i Tomasza Lewandowskiego, to w przypadku tego pierwszego mówi się o możliwości zatrudnienia w Poznańskich Inwestycjach Miejskich, natomiast Lewandowski wymieniany jest w kontekście zarządzania ZKZLem.

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze