Jarosław Kaczyński zapowiedział zmianę w 500 plus. Co się zmieni?

Jarosław Kaczyński w Kórniku fot. Sławek Wąchała

Jarosław Kaczyński podczas drugiego dnia konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie zapowiedział zmianę w programie 500 plus. Od nowego roku ma to być już 800 plus, mimo że nazwa zostanie ta sama.

W Warszawie trwa dwudniowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości zatytułowana „Programowy Ul”, podczas której odbywają się debaty z ekspertami na zaplanowane tematy. I to właśnie podczas konwencji prezes Jarosław Kaczyński 14 maja zapowiedział, jak podaje Onet, że zostanie wprowadzony program odnowy zabytków narodowych, by odbudować to, co Polska straciła w czasie wojny, zostaną wprowadzone bezpłatne leki dla seniorów od 65. roku życia, a także dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Prezes zamierza też znieść opłaty za autostrady, tak szybko, jak szybko uda się uchwalić odpowiednie akty prawne. Na pierwszy ogień pójdą autostrady państwowe, później – drogi prywatne.

Jarosław Kaczyński powiedział też, że Polska ma iść drogą wzmacniania bezpieczeństwa poprzez zwiększanie siły militarnej i poprawiania statusu, by stać się poważnym państwem, z którym trzeba się liczyć. Bo jeśli zgodzi się na wszystko, na co zgadzają się przeciwnicy PiS, to może nawet stracić suwerenność, bo jest wiele projektów, które mogą pozbawić Polskę tożsamości i wolności.

Prezes PiS zapowiedział też, że od przyszłego roku 500 plus będzie wynosiło 800 plus, choć nazwa programu zostanie ta sama. W kwestii energetyki zapowiedział budowę elektrowni atomowych, bo dopiero Polska silna gospodarczo będzie Polską suwerenną. Stwierdził także, że fundamentem budowy będzie siła duchowa Polaków, bo mają jej naprawdę dużo, a kampania wyborcza PiS będzie się odbywać pod hasłami suwerenności, wolności i równości.

Podziel się: