Jarosław Kaczyński na festynie w Wielkopolsce. “Jesteśmy blisko tego, aby dogonić Zachód”

piknik PiS Połajewo, Jarosław Kaczyński fot. K. Adamska

Kilkaset osób wzięło udział w pikniku rodzinnym Prawa i Sprawiedliwości w Połajewie w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, na który przyjechał też Jarosław Kaczyński. Oprócz zwolenników nie brakowało też przeciwników, trzymających transparenty z napisem “PiS = drożyzna”.

Piknik na stadionie w Połajewie w ramach akcji “Z miłości do Polski”, będącej częścią trasy objazdowej Jarosława Kaczyńskiego, zorganizował poseł PiS Krzysztof Czarnecki. Było wiele atrakcji dla dzieci na czele z ulubionymi dmuchańcami, stoiska kół gospodyń wiejskich, były namioty promocyjne Prawa i Sprawiedliwości, w których można było dostać ulotki, magnesy na lodówki, breloczki i przypinki z… kaczorkiem. Była też scena, na której wystąpił prezes Jarosław Kaczyński, gdy przyjechał na piknik.

– Chcemy Polski bezpiecznej i takiej, w której Polacy mogą żyć na wysokim poziomie. z naszego programu, który będzie na żywo, ale również będzie dotyczył dalekiej przyszłości – mówił prezes PiS w Połajewie. – Jesteśmy blisko tego, aby dogonić Zachód. Chcemy być bogatym państwem w Europie. Kochamy Polskę i chcemy, aby była ona bardzo rozwinięta gospodarczo. Nasi poprzednicy nie dbali o Polaków, którzy byli pozostawieni sami sobie. Nie możemy powrócić do stanu, gdzie społeczeństwo jest lekceważone.

Jarosław Kaczyński podkreślił też, że Polska musi się rozwijać nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miasteczkach i wsiach, lokalnie.
– Czy tak będzie, zdecydują o tym Polacy, idąc na wybory i że zagłosują na Zjednoczoną Prawicę – podsumował. Trzeba głosować na tych, którzy mają rozsądne poglądy. Mamy dobrą wolę, mamy Polskę w sercu i jesteśmy patriotami.

Prezes odniósł się także do wpisu Donalda Tuska na Twitterze, dotyczącego rzekomej obecności żołnierzy z Grupy Wagnera przy polskiej granicy.
“Wygląda na to, że PiS szuka pomocy wagnerowców ze strachu przed wyborami” – napisał Donald Tusk. – “Marsz miliona serc wybije im te pomysły z głowy. Widzimy się wszyscy 1 października w Warszawie!”
Jarosław Kaczyński zapewnił jednak, że termin wyborów nie jest zagrożony.
– Patrzymy na zagrożenia związane z Grupą Wagnera bardzo poważnie – podkreślił. – Ale chcę zapewnić, że wybory odbędą się w terminie. Zapewnimy Polsce bezpieczeństwo i jesienią zwyciężymy.

Jak informował przed imprezą poseł Czarnecki, piknik miał być okazją do rozmowy z obecnymi tam Wielkopolanami w mniej formalnej i bardziej wakacyjnej atmosferze na tematy, które są dla nich ważne. Wielkopolanie zjawili się tłumnie, ale sporo z nich miało transparenty z napisem “PiS = drożyzna” i ustawiało tak, by po pierwsze zasłonić bannery PiS, a po drugie – by dobrze ich widział nadchodzący prezes Kaczyński. Nie obyło się bez słownych przepychanek, ale do żadnych poważnych ekscesów nie doszło.

Podziel się: