Jarosław Gowin zamiast Jadwigi Emilewicz?

Jadwiga Emilewicz
Szef Porozumienia ma po powrocie do rządu ponownie zostać wicepremierem. Ma też objąć Ministerstwo Rozwoju zamiast obecnej wicepremier Jadwigi Emilewicz. A co z obecną wicepremier?

Informacje nie tylko o powrocie, ale o konkretnych już stanowiskach, które ma objąć Jarosław Gowin, podało radio RMF FM. Pewności oczywiście jeszcze nie ma, ale szefowi partii tworzących Zjednoczoną Prawicę chcą zakończyć negocjacje we wtorek. To niewiele czasu i można z tego wyciągnąć wniosek, że kluczowe decyzje już zapadły albo że w kluczowych sprawach osiągnięto ten poziom porozumienia, który pozwoli na ich akceptację przez wszystkich zainteresowanych w najbliższym czasie.

Zgodnie z informacjami RMF FM Solidarna Polska i Porozumienie straciłyby po jednym ministerstwie – to oznaczałoby, że w rządzie po rekonstrukcji nie będzie miejsca dla obecnej wicepremier.

Sama wicepremier jeszcze podczas spotkania w Poznaniu – gdy została tu wybrana na regionalną szefową struktur Porozumienia – podkreślała, że stanowiska ministrów w rządzie RP to „gorące krzesła”, więc nie należy się do nich zbytnio przywiązywać. Najważniejsza jest jedność Zjednoczonej Prawicy, bo to zapewnia stabilizację i kontynuację linii rządów. Wicepremier zdementowała też wówczas plotki o swoim planowanym przejściu do biznesu i przypomniała, że sprauje też mandat poselski z Poznania, więc pracy z pewnością jej nie zabraknie.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: