kontrola fot. policja

Jarocin: Z promilami, ale bez prawa jazdy

2 promile alkoholu w organizmie i brak prawa jazdy – dwóch takich “kierowców” zatrzymali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Zatrzymanie pierwszego nietrzeźwego kierowcy miało miejsce 10 sierpnia o godz. 20.15 w Kotlinie na ul Sławoszewskiej. Policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego i na miejscu ustalili, że kierujący pojazdem marki Peugeot 206 nie zapanował nad samochodem, wynikiem czego był wjazd do rowu i zderzenie z betonowym przepustem.

Bardzo szybko okazało się, że powodem trudności z panowaniem nad pojazdem był alkohol i brak umiejętności w prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przeprowadzone bowiem na miejscu badanie stanu trzeźwości 25-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu pleszewskiego, wykazało, że że kierował on mając 2,64 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 25-latek nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania.Mężczyzna za swój nieodpowiedzialny wyczyn odpowie przed sądem. Za jazdę z promilami grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Taka sama kara grozi 53-letniemu mieszkańcowi gminy Kotlin, zatrzymanemu kilkanaście minut później także w Kotlinie.Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak wszczął awanturę w jednym z miejscowych sklepów. Ekspedientka zorientowała się, że mężczyzna jest pijany i gdy chciał odjechać z miejsca swoim audi, uniemożliwiła mu to. Jak wykazało urządzenie, którym policjanci sprawdzili na miejscu jego stan trzeźwości, organizm kierującego samochodem osobowym został zasilony ponad 2 promilami alkoholu. Ten mężczyzna również nie posiadał uprawnień do kierowania.

Zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa poniosą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata więzienia oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat.
Obaj mężczyźni odpowiedzą też za jazdę bez uprawnień, a 25-latek także za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar