Wybory 2019 fot. UMP

Jarocin: Wybory odwołane, bo… kandydaci zrezygnowali

W gminie Nowe Miasto nad Wartą miały się odbyć wybory uzupełniające do rady gminy. Jednak się nie odbędą, ponieważ obie kandydatki i członkowie komisji wyborczej zrezygnowali z udziału.

Jak informuje Radio Poznań, wybory miały zostać przeprowadzone, ponieważ cztery miesiące temu jedna z radnych, przedstawicielka wsi Stramnice i Wolica Pusta, zrzekła się mandatu. Na jej miejsce zgłosiły się dwie kandydatki i wyznaczono termin wyborów właśnie na ostatnią marcową niedzielę.

Ale wybory się nie odbyły Najpierw wójt Aleksander Podemski miał problemy ze skompletowaniem komisji wyborczej, bo wszyscy kandydaci rezygnowali. Ostatecznie udało mu się zebrać minimalny skład, ale bez ani jednej osoby rezerwowej. Powodem rezygnacji mieszkańców w pracach komisji był strach przed zakażeniem koronawirusem.

Później obie kandydatki zadecydowały, że zrezygnują z wyborów ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego, co w tej konkretnej sytuacji tylko ucieszyło wójta, który nie miał gwarancji, że wszyscy członkowie komisji jednak stawią się do pracy.

W związku z rezygnacją kandydatek komisarz wyborczy zdecydował o nieprzeprowadzaniu wyborów i przeniesieniu ich na inny termin. Odbędą się prawdopodobnie za pół roku.

el

7
Dodaj komentarz

avatar
Małgorzata Taraszkiewicz
Małgorzata Taraszkiewicz

mądrzy ludzie- słuchają co mówi minister zdrowia 😉

nauczcie się mapy
nauczcie się mapy

To niezły Jarocin biorąc pod uwagę fakt, że Nowe Miasto nad Wartą nie jest nawet w PJA xd

Maria Tylinska
Maria Tylinska

Madrzy ludzie

Janusz Skibiszewski
Janusz Skibiszewski

Brawo ludzie

Tomasz Pawł
Tomasz Pawł

Brawo odpowiedzialni niech Prezydent RP bierze z nich przykład 👏👏👏