Jarocin: Wybory odwołane, bo… kandydaci zrezygnowali

Wybory fot. UMP
W gminie Nowe Miasto nad Wartą miały się odbyć wybory uzupełniające do rady gminy. Jednak się nie odbędą, ponieważ obie kandydatki i członkowie komisji wyborczej zrezygnowali z udziału.

Jak informuje Radio Poznań, wybory miały zostać przeprowadzone, ponieważ cztery miesiące temu jedna z radnych, przedstawicielka wsi Stramnice i Wolica Pusta, zrzekła się mandatu. Na jej miejsce zgłosiły się dwie kandydatki i wyznaczono termin wyborów właśnie na ostatnią marcową niedzielę.

Ale wybory się nie odbyły Najpierw wójt Aleksander Podemski miał problemy ze skompletowaniem komisji wyborczej, bo wszyscy kandydaci rezygnowali. Ostatecznie udało mu się zebrać minimalny skład, ale bez ani jednej osoby rezerwowej. Powodem rezygnacji mieszkańców w pracach komisji był strach przed zakażeniem koronawirusem.

Później obie kandydatki zadecydowały, że zrezygnują z wyborów ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego, co w tej konkretnej sytuacji tylko ucieszyło wójta, który nie miał gwarancji, że wszyscy członkowie komisji jednak stawią się do pracy.

W związku z rezygnacją kandydatek komisarz wyborczy zdecydował o nieprzeprowadzaniu wyborów i przeniesieniu ich na inny termin. Odbędą się prawdopodobnie za pół roku.

el

Podziel się: