włamanie Jarocin fot. policja

Jarocin: Próbował się włamać do bankomatu z pomocą… rurki

Próba włamania do dwóch bankomatów na terenie Jarocina – to grozi wiezieniem nawet do 15 lat. Sprawca już usłyszał zarzuty i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

O próbie włamania do bankomatu na terenie Jarocina policja została powiadomiona przez pracownika banku w poniedziałek rano. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy ustalili, że w tym samym czasie ktoś usiłował włamać się także do znajdującego się w pobliżu bankomatu innej placówki finansowej.

Nieznany wówczas sprawca próbował dostać się do automatu bankowego poprzez wyłamanie elementów tablicy manipulacyjnej metalową rurką. Pomimo uszkodzenia obu urządzeń, celu jednak nie osiągnął. Śledczym bez trudu udało się dowiedzieć, kim był pechowy włamywacz. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec województwa śląskiego.

Kryminalni ustalili, że po dokonaniu przestępstwa mężczyzna opuścił teren powiatu jarocińskiego i udał się najprawdopodobniej do Poznania. Tam też, dzięki współpracy z funkcjonariuszami z KWP w Poznaniu, został on zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia został przewieziony do policyjnego aresztu jarocińskiej komendy.

Mężczyźnie udowodniono również popełnienie innego przestępstwa. 53-latek, po opuszczeniu bankomatów, ta samą metalową rurką, uszkodził stojący na pobliskim parkingu samochód osobowy.

We wtorek mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania włamania do bankomatów oraz zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

Zatrzymany był uprzednio karany już za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał za nie karę pozbawienia wolności. Przestępstwa, których dopuścił się w ostatnim czasie, popełnione zostały przez niego w warunkach recydywy, w związku z czym policjanci i prokuratura wnioskowali w o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W środę sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec włamywacza trzymiesięczny areszt. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

KPP Jarocin, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze