drive thru 5 fot. WBOT

Jarocin: Prawie tysiąc osób przebadało się w mobilnym punkcie pobrań prób na koronawirusa

Większość z nich to byli mieszkańcy powiatu jarocińskiego, choć zdarzali się także ci z powiatów ościennych. Jednak całkiem spora grupa osób zarejestrowała się na badania, ale nie przyszła się przebadać.

W Jarocinie centrum wymazowe czekało na zarejestrowanych na parkingu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 przy ulicy Franciszkańskiej 1 od 14 do 16 lipca. W ciągu trzech dni z części dla pieszych i w części dla zmotoryzowanych skorzystało prawie tysiąc osób, w tym 735 z powiatu jarocińskiego, 31 z powiatu krotoszyńskiego, 31 z powiatu średzkiego i 24 z pleszewskiego i innych powiatów Wielkopolski.

Jak jednak zwraca uwagę Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego, spora grupa ludzi zarejestrowała się, ale nie zjawiła się na tych badaniach. W ten sposób inni, którzy mogliby z nich skorzystać, już się na badania nie dostali. Dlatego służby wojewody proszą, by mieszkańcy, którzy zarejestrowali się, ale z różnych powodów nie będą się mogli zjawić na badaniu, jak najszybciej poinformowali o tym stację sanepidu, by inna osoba mogła skorzystać z badania.

WUW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze