Jarocin: Miał zakaz prowadzenia pojazdów – i nie dość, że prowadził samochód, to jeszcze na podwójnym gazie

kontrola fot. Policja
2 promile alkoholu oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – to bilans zatrzymania pewnego 29-latka niedaleko Jarocina. Mimo zakazu i wypitego alkoholu mężczyzna nie miał oporów przed siadaniem za kierownicę.

Jednak z powodu alkoholu jego styl jazdy był daleki od doskonałości i to właśnie zwróciło uwagę innych kierowców na tej trasie. Jeden z nich zadzwonił po policję. I w ten sposób 17 grudnia chwilę po godz. 12:00 dyżurny jarocińskiej komendy został powiadomiony, że z Kotlina w kierunku Zakrzewa jedzie samochód, którego kierowca ma trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Według zgłaszającego kierowca zachowywał się tak, jakby był nietrzeźwy.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Wskazany pojazd policjanci zauważyli w Zakrzewie i natychmiast nakazali jego kierowcy zatrzymanie się. Okazało się, że zgłaszający nie mylił się co do stanu siedzącego za kierownicą peugeota mężczyzny. Przeprowadzone badanie wykazało, że 29-latek z gminy Żerków ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Poproszony o dokument uprawniający do kierowania mężczyzna oznajmił, że nie ma go przy sobie. Jak ustalili mundurowi, prawo jazdy 29-latka zostało mu zatrzymane kilka miesięcy wcześniej – również za jazdę z promilami. Sąd orzekł wobec niego zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna trafił ostatecznie do komendy w Jarocinie, a jego samochód na parking strzeżony. Z uwagi na popełnienie dwóch przestępstw mężczyzna usłyszy zakaz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i to w czasie obowiązywania sądowego zakazu do kierowania. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz wydłużenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na 15 lat.

A to nie wszystko. Sąd może nałożyć na mężczyznę świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 tys. zł.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: