wypadek fot. policja

Jarocin: Miał 3 promile – i wsiadł za kierownicę

Miał problem, by zmieścić się na swoim pasie drogi, omal nie staranował kilku innych samochodów po drodze i przysypiał za kierownicą. Taką informację o kierowcy dostawczego Fiata Ducato dostali jarocińscy policjanci. Okazało się, że to dopiero początek historii…

Zdarzenie miało miejsce 26 sierpnia kilkanaście minut po godzinie 18.00. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że kierowca dostawczaka może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi, którzy zostali zadysponowani do skontrolowania kierowcy, zauważyli wskazany pojazd w Witaszycach na parkingu przy drodze krajowej nr 11.

Kierującym fiatem okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego. Ponieważ od mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu, funkcjonariusze przeprowadzili badanie na jego zawartość w organizmie. Jak wykazało urządzenie, mężczyzna miał w sobie 3 promile alkoholu!

38-latek został przewieziony do jarocińskiej komendy. W czasie gdy policjanci zajmowali się nietrzeźwym kierowcą, na komendę przyszedł mężczyzna, który chciał zgłosić kolizję, do której doszło kilkadziesiąt minut wcześniej na jednej ze stacji paliw w Jarocinie. Gdy funkcjonariusze porównali fakty, doszli do wniosku, że sprawcą kolizji był… kierowca Fiata Ducato, który podczas manewru cofania miał uderzyć w samochód poszkodowanego i odjechać.

Nieodpowiedzialny kierowca będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Może stracić uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 lata. Grozi mu też kara więzienia do 2 lat. Ponadto mężczyzna odpowie także za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Policjanci dziękują też wszystkim tym, którzy widząc niepokojące zachowania innych kierowców na drogach, bądź wiedząc, że za kierownicą siedzi osoba będąca pod wpływem alkoholu – nie pozostają obojętni. Każda taka informacja przekazana policji jest weryfikowana, a dzięki temu pijani kierowcy są eliminowani z ruchu i ponoszą konsekwencje karne za swoje zachowanie.

KPP Jarocin, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze