Jarocin Festiwal 2023. Kto wystąpi w tym roku na festiwalu?

Izzy and the Black Trees fot. Magda Zając

Festiwal w Jarocinie co roku przyciąga do miasta tysiące miłośników polskiego rocka i jego historii. W tym roku odbędzie się w dniach 13-16 lipca. A kogo zobaczymy na dwóch festiwalowych scenach?

Soulfly, Agnieszka Chylińska, Nosowska, Tomek Lipiński + Goście, Zalewski śpiewa Niemena, T.Love, Lech Janerka, Renata Przemyk, Moskwa, Strachy na Lachy, Proletaryat, Voo Voo, Ga Ga Zielone Żabki, Luxtorpeda, WaluśKraksaKryzys, Myslovitz, Rita Pax, Fisz Emade Tworzywo, Closterkeller, Big Cyc, Żurkowski, Anieli, The Bullseyes, Masala Soundsystem, Masturbator, Wrona, Izzy & the Black Trees, Baika, Cinemon, Carnal, Happy Pills, 1125, Lock Down, Blues Monkey, STORO, Stahoo – to wszyscy artyści i artystki, których koncerty usłyszy publiczność zgromadzona w Jarocinie.

W tym roku na festiwalu nie zabraknie też jubileuszy, gości specjalnych i muzycznych niespodzianek. Moskwa będzie koncertem świętować 40. urodziny, a Closterkeller i Big Cyc – 35 lat na scenie. Zalewski zaprasza na koncert utworów Czesława Niemena, a będzie można na nim usłyszeć utwory, których nie ma na płycie. Oprócz Zalewskiego na scenie pojawiają się także siostry Paulina i Natalia Przybysz. Co zaproponuje z kolei jedna z najbardziej oryginalnych osobowości polskiej muzyki rockowej, czyli Lech Janerka? Warto wybrać się na koncert, żeby się o tym przekonać.

„Rita Pax to projekt, który powstał z inspiracji rockiem lat 60., psychodelią i soulem, unowocześnionych i przefiltrowanych przez wrażliwość muzyków” – wyliczają organizatorzy. – „Paulina Przybysz jest królową dygresji, która przeplata tematykę społeczną z romantyczną, intymną szczerością, wpuszczając do swojego świata znakomitych muzycznych gości”.

Żurkowski muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. Izzy & the Black Trees to połączenie brudnych, punkowych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki. Żywioł na scenie, spokój i surowa, elektryzująca energia. Carnal powstał blisko ćwierć wieku temu i od samego początku koncentruje się na surowości, rytmie, ale również melodyjności i klimacie przy tworzeniu muzyki”.

Punkowo-hard core’owy zespół dzieciaków, który gra melodyjną, a jednocześnie mocną i pełną zaangażowania oraz energii muzykę – to grupa Lockdown. Grupa Blues Monkey to południowo-amerykański blues, rockowy vibe to STORO, a undergroundowe dźwięki – Stahoo.

Jeszcze do 26 maja można wziąć udział w internetowym głosowaniu w Jarocińskich Rytmach Młodych i zdecydować, kto z półfinalistów wystąpi podczas koncertu finałowego w parku Radolińskich.

36 artystów i artystek, 3 dni pełne koncertów, 2 sceny, Jarocińskie Rytmy Młodych i wydarzenia towarzyszące – to już za niespełna 2 miesiące. A bilety są dostępne w sprzedaży na stronie festiwalu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: