Jarocin: Ewakuacja budynku z powodu… pocisku

niewybuch fot. policja Jarocin
Miał być tylko remont kuchni, a skończyło się… ewakuacją budynku i dwudziestogodzinnym zabezpieczeniem terenu przez policję. Powodem był około 30-centymetrowej wielkości pocisk przeciwpancerny.

W sobotnie przedpołudnie właściciele jednej z posesji w Cielczy rozpoczęli prace remontowe letniej kuchni znajdującej się w budynku gospodarczym. Wszystko szło zgodnie z planem do czasu, gdy rozpoczęto rozbiórkę starego pieca, bo za nim, ku zdumieniu robotników, znaleźli pocisk przeciwpancerny.

Właściciele posesji powiadomili Powiatową Komendę Policji w Jarocinie, a policyjny pirotechnik, po przybyciu na miejsce, potwierdził zgłoszenie i znalezisko zostało zabezpieczone. Policjanci poinformowali o nim Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, które dzień później na miejsce skierowało patrol rozminowania w celu usunięcia niewybuchu.

Jarocińska policja przypomina, że znalezionych niewybuchów i niewypałów nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić, zabronione jest ich wrzucanie do ognia czy rozmontowywanie. O każdym takim znalezisku należy poinformować natychmiast najbliższą jednostkę policji.

KPP Jarocin, el

Podziel się: