Jakie są najpopularniejsze źródła awarii hydraulicznych w domach?

Nawet najlepsza instalacja hydrauliczna może zaliczyć awarię, uniemożliwiającą swobodne wzięcie prysznica czy skorzystanie z umywalki. Woda ma bardzo degradacyjny wpływ na podłogi i meble, dlatego należy jak najszybciej uporać się z problemem. Poznaj najpopularniejsze źródła awarii hydraulicznych w polskich domach.

Chyba nie ma takiej osoby, której choć raz w życiu nie przydarzyłaby się usterka hydrauliczna. Cieknący kran, pralka, która wylała, zatkany odpływ wannowy – to tylko niektóre z nich. Na szczęście z pomocą fachowca można szybko i bezpiecznie uporać się z problemem.

Niewłaściwy montaż instalacji hydraulicznej

O ile część usterek pojawiających się w polskich domach może wynikać z doraźnych problemów, o tyle inne mogą mieć swoje źródło w niewłaściwym montażu instalacji hydraulicznej. Profesjonalny hydraulik Poznań wykona instalację zgodnie ze sztuką, a więc zadba o właściwy kąt nachylenia oraz dobór średnicy przewodów. Ma to znaczenie, by woda mogła swobodnie spływać w dół w kierunku odpływu. Im mniej załamań i kolanek, tym mniejsze ryzyko powstania niedrożności w rurach.

Nieprawidłowe użytkowanie instalacji hydraulicznej

Pogotowie hydrauliczne Poznań jest wzywane najczęściej w związku z niedrożnością rur. Może się to brać ze zbyt rzadkiego ich oczyszczania, choćby za pomocą środków dostępnych w sklepach budowlanych. Wylewanie fusów czy resztek jedzenia do zlewu może szybko spowodować zatkanie rury, co będzie wiązało się z wizytą fachowca. Często samodzielne próby odetkania odpływu na nic się zdają.

Cieknący kran

To częsty problem w domach Polaków. Jeśli problem zostanie pozostawiony samemu sobie przez wiele miesięcy, może przełożyć się na znacząco wyższe rachunki za wodę. Wśród najczęstszych przyczyn cieknącego kranu wymienia się osadzanie kamienia na częściach zewnętrznych. Kamień nie tylko nieestetycznie wygląda, ale również ma degradujący wpływ na armaturę łazienkową. Dobrym pomysłem jest instalacja stacji uzdatniania wody, dzięki której szyba prysznicowa i baterie łazienkowe zachowują swój nieskazitelny wygląd przez długi czas.

Zapowietrzone grzejniki

Tu również problem pojawia się z winy użytkowników, którzy nie przeprowadzają drobnych czynności pielęgnacyjnych. Odpowietrzanie grzejnika nie jest skomplikowaną czynnością. Jej nieprzeprowadzenie może skutkować nierównomiernym grzaniem urządzeń, a więc niedogrzaniem.

Pęknięta rura

Dość rzadka sytuacja, ale może się zdarzyć. Tu laicy są zdani na pomoc ze strony fachowców. Do pęknięcia rury może przyczynić się zużycie materiałowe, które występuje z biegiem lat. Awaria może mieć wpływ na całą instalację hydrauliczną w domu, dlatego też nie warto jej lekceważyć.

Podsumowując, przyczyn awarii domowej instalacji hydraulicznej może być wiele. Część z nich wynika z nieprawidłowej pielęgnacji i konserwacji urządzeń, które spoczywają na barkach domowników. Część jest wynikiem naturalnego zużycia materiałowego elementów układu instalacyjnego.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: