Jaka pogoda będzie 31 października i 1 listopada w Wielkopolsce?

jesień, park Sołacki fot. L. Łada

Ciepło i bez deszczu – taką pogodę wstępnie przewidują synoptycy dla Wielkopolski na 31 października oraz 1 i 2 listopada. Chłodniej zrobi się dopiero w pierwszy listopadowy weekend.

Zgodnie ze wstępnymi przewidywaniami meteorologicznymi listopadowe święto ma być ciepłe i bez deszczu, wizyta na cmentarzach nie będzie więc wymagała wkładania szczególnie ciepłych ubrań. 31 października w Poznaniu może być nawet 14 stopni Celsjusza! Wyjrzy nawet słońce, ale na krótko i trzeba też się liczyć z opadami deszczu, więc lepiej mieć przy sobie parasole.

1 listopada już padać nie będzie – ale za to będzie nieco chłodniej – od 8 do 12 stopni – i też można liczyć na trochę słońca zza chmur. 2 listopada temperatury mogą sięgnąć 12 stopni i będzie znacznie więcej słońca. Co ważne, nawet w nocy temperatury nie powinny spaść poniżej 10 stopni Celsjusza, będziemy więc mieć wymarzoną pogodę na jesienne spacery.

Równie ciepły, choć nieco bardziej deszczowy, zapowiada się pierwszy listopadowy weekend. Na szczęście deszcz będzie padał głównie w nocy, a w ciągu dnia zapowiada się sporo słońca. Miłośnicy złotej polskiej jesieni powinni się czuć usatysfakcjonowani.

Źródło: IMiGW

Podziel się: