Jaką karmę dla psa warto wybrać?

Właściciele psów nie mogą dojść do porozumienia nad tym, czym powinny żywić się ich pupile. Jedni są zdania, że powinna być to wyłącznie karma mokra. Inni, że tylko karma sucha, a jeszcze inni – że psy powinny przede wszystkim jeść mięso, ryż oraz warzywa ponieważ psy w przeciwieństwie do kotów nie są wyłącznie mięsożerne. Jeżeli karmisz psy suchymi karmami, to powinieneś wybierać dla swojego czworonoga takie produkty, które mają jak najlepszy skład. Co będzie najlepsze dla twojego psa?
  1. Karma dla psów małych
  2. Karma dla psów dużych
  3. Karma dla szczeniąt
  4. Karma dla psów aktywnych
  5. Karmy dla suk w ciąży i podczas laktacji
  6. Gdzie najlepiej kupować karmę dla psa?
Karma dla psów małych

Dobre jedzenie dla psa powinno być dostosowane do jego wielkości. Mniejsze rasy, będą miały trudności z rozgryzaniem dużych, suchych kawałków – dlatego powinny dostawać drobniejszą karmę. Karmy dla psów małych mają także inne składy – ponieważ małe psy potrzebują mniejszych ilości składników odżywczych, w porównaniu do psów ras dużych czy nawet średnich.

Karmy dla psów dużych

Karma dla labradora z oczywistych względów musi różnić się od karmy, która będzie pasować Yorkowi. Większe psy więcej jedzą, dlatego ważne jest to, aby jedzenie, szczególnie suche, było pełnowartościowe. Karma dla labradora będzie miała także nieco inaczej zbudowany skład, w którym znajdą się większe ilości poszczególnych składników odżywczych. Warto dodać, że dobrym pomysłem dla dużych psów mogą okazać się tak zwane karmy pełnoporcjowe, które dostarczają psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych w każdej porcji.

Karma dla szczeniąt

Szczenięta, ze względu na nieco słabszy układ trawienny, potrzebują osobnej karmy – niezależnie od tego, czy są ras małych, czy dużych. Ważne jest to, aby karma wspomagała procesy trawienne i by szczenię nie miało problemów z notorycznie powtarzającymi się biegunkami. Potrzeby żywieniowe psów są różne, w zależności od tego, w jakim jest wieku. Sucha karma dla psa może być podawana szczeniętom od 8 tygodnia ich życia.

Karma dla psów aktywnych

Psy, tak samo jak ludzie, potrzebują zróżnicowane ilości kalorii, w zależności od tego, ile się ruszają. Jeżeli twój pies jest zwierzakiem aktywnym – to także powinien mieć indywidualnie dobraną, bardziej kaloryczną karmę. Dobre karmy dla psa to też takie, które pozwolą mu utrzymać swoje własne tempo funkcjonowania – w końcu nikt nie chce, aby jego pupil stał się osowiały.

Karmy dla suk w ciąży i podczas laktacji

Jedzenie dla psa powinno być dopasowane do tego, w jakim jest stanie – karmy dla suk, które są w ciąży, bądź które karmią szczeniaczki powinny być do nich dopasowane. Jeszcze nie wiadomo, czy małe szczenięta nie są czasami uczulone, na którekolwiek ze składników normalnych karm – nie można więc dopuścić do tego, aby cokolwiek się im stało. Ponadto karma sucha dla psa w ciąży i podczas laktacji jest także po to, aby był on silny i by był w stanie podołać wszystkim zadaniom, które zostaną przed nim postawione.

Gdzie najlepiej kupować karmę dla psa?

Sklep zoologiczny jest miejscem, w którym najlepiej jest kupować karmę dla psa. Przede wszystkim dlatego, że asortyment w takim sklepie jest bardziej rozbudowany, w przeciwieństwie do supermarketów czy hipermarketów stacjonarnych. W takim sklepie będziesz mógł znaleźć takie karmy dla swojego pupila, jakie będą mu potrzebne. Co więcej – będziesz mieć do wyboru wiele smaków, które na pewno podbiją psie kubki smakowe! Dzięki temu będziesz w stanie wybrać coś dla swojego czworonożnego przyjaciela, co na pewno będzie dla niego dobre.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: